Estem d’enhorabona!  El nostre centre IES LA SÉNIA ha estat seleccionat per a un Projecte Europeu Erasmus +.

En el projecte Being Healthy makes you Wealthy! participem set països: Alemanya (centre coordinador), Romania, Bulgària, Itàlia, Polònia, Eslovènia i Espanya i tindrà una durada de dos anys.

L’objectiu primordial és promoure hàbits saludables com l’alimentació i l’esport, així com la prevenció d’addiccions com el tabac, l’alcohol i les drogues. Va adreçat a adolescents que no siguen actius en esports i a qui agraden les noves tecnologies.

Cada centre desenvoluparà diferents tipus d’activitats esportives, com esports d’hivern, aquàtics, gimnàstica, atletisme… i tallers sobre la dieta mediterrània, la protecció solar o el tabaquisme i les drogues. El nostre institut se centrarà en el ciclisme urbà.

Es tracta, en definitiva, de fomentar  un estil de vida saludable en els nostres adolescents, famílies i professorat i  de fer-lo nostre més enllà dels dos anys de treball cooperatiu.